Práce v pracovní neschopnosti

Dobrý den, od 1. 3. 2010 jsem v pracovní neschopnosti z důvodu psychického charakteru, chtěla bych jít na zkoušku opět do práce. Je možné chodit do zaměstnání v pracovní neschopnosti bez nároku na mzdu? Bylo mi řečeno, že toto rozhoduje závodní lékař, ale ten mě neléčí. Děkuji Vám za odpověď.

ze zákona o nemocenském pojištění pro Vás, jako pro dočasně práce neschopného pojištěnce, plynou určité povinnosti, zejména dodržovat režim dočasně práce neschopného, zdržovat se v místě pobytu, dostavovat se řádně na kontroly k ošetřujícímu lékaři apod.

Zákon však neupravuje žádný institut, který by se podobal „práci na zkoušku“. O tom, zda jste schopná práce rozhoduje pouze Váš ošetřující lékař, a to na základě provedeného vyšetření. To, že jste byla uznána dočasně práce neschopnou znamená, že nemůžete pro svůj zdravotní stav pro nemoc nebo úraz vykonávat dosavadní práci.

Pokud byste mohla dosavadní práci vykonávat, pak již nejste osobou v dočasné pracovní neschopnosti.

16.8.2010