Práce v invalidním důchodu

Dobrý den, byl mi přiznán částečný invalidní důchod 1. stupně. Existuje omezení, kolik si mohu k důchodu přivydělat? Děkuji.

těmito dotazy jsme se již v naší poradně zabývali. Doporučovali bychom Vám prohlédnout tyto odpovědi:

Práce v invalidním důchodu

Možnost pracovat při plném invalidním důchodu

Kolik hodin můžu pracovat, abych neztratila invalidní důchod?

Pracovní poměr a jiné výdělečné činnosti během invalidního důchodu nejsou zákony nijak omezeny. Pokud byste nastupovala do zaměstnání, měla byste tuto skutečnost zaměstnavateli sdělit, stejně jako podstoupit případnou vstupní prohlídku u závodního lékaře. Může se Vám ovšem stát, že lékaři mohou přehodnotit Váš zdravotní stav, čili Vám mohou invalidní důchod snížit, nebo dokonce odebrat (zde samozřejmě záleží na druhu vykonávané činnosti, počtu hod/měsíčně, náročnosti práce...).

14.4.2010