Posudek k nástupu do zaměstnání

Zajímá mě, jak mám postupovat v případě, že mě závodní lékařka nechce umožnit nástup do zaměstnání na základě "zmínky" ve zdravotní dokumentaci o léčbě astmatu? Tato léčba proběhla před více jak 16 lety s pozitivním výsledkem. Celých 16 let jsem nepotřebovala péči alergologa, tudíž ani žádného nenavštěvovala!! Osobně si myslím, že lékařce zde musí stačit moje informace, že nemusí vyžadovat posudek alergologa. Můj dotaz je, jak se zachovat, když lékařka vydá zamítavý posudek bez vyžádaní posudku od alergologa?

simca

pokuste se nejprve s vaší závodní lékařkou domluvit a vše jí vysvětlit, tak, aby změnila názor. Pokud není možné se jakkoli domluvit a se závodní lékařkou nesouhlasíte, můžete podat závodní lékařce do 10 dnů ode dne prokazatelného předání posudku návrh na jeho přezkoumání. Pokud paní doktorka návrhu v plném rozsahu nevyhoví, postoupí jej do 10 pracovních dnů ode dne doručení na jeho přezkoumání příslušnému správnímu orgánu.

Podrobné informace ohledně možnosti přezkoumání lékařského posudku se dozvíte zde.

Vaše Férová nemocnice.

9.7.2013