Podmínky pro plný invalidní důchod

Dobrý den, obracím se na Vás s dotazem, zda po operaci TEP mohu zažádat o plný invalidní důchod, nebo musím splnit podmínku rok na neschopence. Práci, kterou jsem doposud vykonávala nebudu moci dělat a tak nevím, jak postupovat. Děkuji za odpověď.

v současné době již není invalidní důchod rozlišován na částečný a plný, ale na invalidní důchod prvního, druhého a třetího stupně. Podmínky nároku invalidního důchodu se můžete dočíst například  na internetových stránkách ČSSZ zde a zde. Rok na neschopence však mezi tyto podmínky nepatří, Váš zdravotní stav už však musí být ustálený.

Žádost o invalidní důchod tedy můžete podat na předepsaném tiskopise na okresní správu sociálního zabezpečení příslušnou podle místa Vašeho bydliště. Ta poté posoudí, zda ve Vašem případě nárok na invalidní důchod vznikne či ne.

7.5.2010