Po jaké době má pacient nárok na lázně

Dobrý den, v březnu 2010 jsem dostal infarkt. Mám tři stenty, srdce pracuje na 45%. V květnu jsem byl v lázních, po kterých jsem se cítil dobře. Teď si mám zažádat o invalidní důchod. Po jaké době mám nárok na další lázeňskou léčbu, která mi dost pomohla? Teď zdraví nic moc. Mám špatný tlak, bolesti páteře, brnění končetin, dušnost. Děkuji za odpověď

nárok na lázeňskou péči Vám může vzniknout na návrh vašeho obvodního, případně ošetřujícího lékaře. Návrh lékaře musí být schválen příslušnou správou sociálního zabezpečení. Přitom platí, že diagnózy, na jejichž základě může lékař navrhnout pacientovi lázeňskou péči, jsou stanoveny v Indikačním seznamu (vyhláška Ministerstva zdravotnictví č. 58/1997 Sb.).

Dle této vyhlášky lze lázeňskou péči z důvodu prodělaného infarktu myokardu předepsat nejpozději do čtyř měsíců po jeho prodělání. Pokud jste ji již podstoupil, nemáte již nárok na další lázeňskou péči z tohoto důvodu. Je však možné, že trpíte ještě jinou nemocí srdce či oběhového ústrojí, na kterou se vztahují jiné podmínky poskytování lázeňské péče. To však musí posoudit lékař, který zná důkladně Váš zdravotní stav.

Doporučujeme Vám tedy situaci probrat s Vaším kardiologem, případně s obvodním lékařem.

25.10.2010