Osvobození z tělesné výchovy

Dobrý den, mám nadváhu a chtěl bych získat osvobození z tělocviku. Bude mi 18 let, již jsem dodělal jednu školu a nyní nastupuji na další střední školu. Mohl by mi někdo poradit, zda je na základě "nadváhy" možné získat úplné osvobození od tělocviku? Nedokáži vyšplhat po tyči, běh mi dělá problém, bolí mně nohy, zadýchávám se. Děkuji mnohokrát za odpověď, popřípadě i radu, jak takové osvobození získat.

právní předpisy tuto otázku neupravují, záleží výhradně na posouzení ze strany Vašeho ošetřujícího lékaře. Doporučujeme Vám poradit se s ním a domluvit se na osvobození z tělocviku. Kdyby Vám nechtěl  podle Vás bezdůvodně vyhovět, pak je možné změnit lékaře. Lékař by Vám měl také poradit, jak řešit z medicínského hlediska Vaši nadváhu.

8.8.2010