Obrana proti snížení stupně invalidního důchodu

Dobry den. Byla jsem v PID, mam bolesti krcni patere a jsem po operaci karpalnich tunelu a tenisoveho loktu. Mam i po tech letech neustale bolesti při mensi zatezi. V srpnu mi byl odebran PID, ze jsem klesla ze 75 procent na 30, coz nechapu, muj zdravotni stav se vubec nezlepsil. Prosim poradte mi. Dekuji za odpoved.

pokud nejste spokojena s posudkem, je možný přezkum rozhodnutí posudkového lékaře. To můžete učinit podáním tzv. námitek proti rozhodnutí. Námitky je možno podat do 30 dnů od oznámení rozhodnutí a je nutné je zaslat přímo České správě sociálního zabezpečení. Více se o námitkách dočtete v již dříve zodpovězeném dotazu zde

Ještě upozorňujeme, že od nového roku se invalidní důchod již nedělí na plný a částečný, ale je rozdělen do tří stupňů podle poklesu pracovní schopnosti:

•    invalidita prvního stupně – pokles pracovní schopnosti mezi 35 – 49 %,
•    invalidita druhého stupně – pokles mezi 50 – 69 %,
•    invalidita třetího stupně – pokles nejméně o 70 %.

17.8.2010