Nový nárok na podpůrčí dobu v pracovní neschopnosti

Dobrý den, rád bych se zeptal, jak se znovu načítá podpůrčí doba v nemocnosti po promarodění 380 dnů nemocnosti. Za jak dlouho mám znovu nárok na podpůrčí dobu? Děkuji.

Oskar

pokud vyčerpáte zákonem stanovenou podpůrčí dobu, která je upravena zákonem o nemocenském pojištění, máte na podporu při pracovní neschopnosti znovu nárok po uplynutí alespoň 190 kalendářních dnů, ve kterých znovu vykonáváte pojištěnou činnost. Tedy pokud po vyčerpání podpůrčí doby znovu nabudete pracovní schopnost (ať k původní či jiné pracovní činnosti) a alespoň 190 dní pracujete, máme opět nárok na plnou podporu v pracovní neschopnosti.

K opakovanému nároku na nemocenské po vyčerpání podpůrčí doby se blíže věnujeme v tomto dotazu.

14.9.2011