Nesouhlas s lékařským posudkem

Dobrý den. Během léčby po autonehodě (jednalo se o sražení cyklistky, kde bylo prokázáno zavinění majitelem motorového vozidla) došlo k cévním komplikacím. Ačkoliv jsou uvedeny v lékařské dokumentaci, nebyly zapsány v lékařském posudku. Vzhledem k tomu, že je nutné další užívání léků s doplatkem, na který mám jako poškozená nárok, jak mohu tuto skutečnost prokazovat? Mohu s lékařským posudkem nesouhlasit? Děkuji.

Janča

tuto skutečnost můžete prokazovat především pomocí lékařské dokumentace, kde jsou komplikace uvedeny. Jako pacinet máte právo znát informace, které obsahuje zdravotnická dokumentace vedená o Vaší léčbě. Můžete do dokumentace nahlédnout nebo si vyžádat její kopii. Nahlížení do dokumentace je možné po domluvě se zdravotníky a v jejich přítomnosti. Kopii dokumentace musí zdravotnické zařízení vyhotovit do 30 dnů ode dne, kdy o to pacient požádá. Žádost o kopii dokumentace se podává ke zdravotnickému zařízení, které ji vede. Doporučuje se písemná forma žádosti, i když zákon tuto povinnost nestanovuje. Za výpisy, opisy, kopie je možno po pacientovi požadovat úhradu, která nesmí překročit náklady spojené s jejich pořízením. Ze zdravotnické dokumentace si můžete také zdarma pořídit fotografie na vlastní fotoaparát.

Pokud nesouhlasíte s lékařským posudkem, můžete podat návrh na jeho přezkum, a to ve lhůtě 10 dní.

10.9.2012