Nesouhlas s diagnózou od psychiatričky

Prosím o sdělení ohledně diagnózy od psychiatričky, že jsem simulantka: obj. hovorná, emoční labilita, sklon k depresivní rozladám, anxieta, vyhýbavé chování, nízká frustrační tolerance, osobnost emočně nestabilní, pithiatická. Poslední slovo je simulantka, což my po letitém docházení k odborné lékařce doslova vyrazilo dech a srazilo do bahna. Po celou dobu jsem jí říkala rodinné záležitosti, v jaké situaci se nacházím. Trpím depresivním syndromem - spím 3 – 4 hod, pak již neusnu. Mám panické ataky - dýchám do sáčku dle první pomoci od lékařů. Bojím se jezdit sama vlakem. Lékařka ví o doprovodu mého manžela - deprese mám každou chvilku - vše jsem jí povídala i to, že mi brní ruce, nohy, kolem úst, vůbec necítím dotek a mám bolení na prsou. Hučení v hlavě, pískání v uších, panické záchvaty až do úpadku. Vše je též spojeno s chronickým cervikokranálním syndromem a VAS Th páteře při poruše statodynamiky páteře a degenerativních změnách celé páteře, terén těžkého anxiosně-deprasivního syndromu. Těžké blokády krční páteře. Léčím se u neurologa a v centrum pro bolesti. Prosím Vás o jakoukoliv pomoc, jsem úplně rozhozená. Mohu si najít jiného psychiatra? Tohle upřímně nikomu nepřeji. Beru antidep. a analget. xanax-tramalgit-.

jelikož fungujeme jako právní poradna, nedokážeme Vám poradit ohledně možné léčby Vašeho zdravotního stavu.

Co se týče možnosti změny lékaře, tak právo na podobný krok máte. Každý pojištěnec má právo na změnu lékaře, pokud je nový lékař ve smluvním vztahu s jeho zdravotní pojišťovnou.

Zvolený lékař má za určitých okolností právo odmítnout přijetí nového pacienta, a to zejména v případě, že má již příliš svých pacientů. Takže přijetím dalšího by bylo překročeno jeho únosné pracovní zatížení tak, že by nebyl schopen zajistit kvalitní zdravotní péči o tohoto nebo o ostatní pacienty, které má již ve své péči. Míru únosného pracovního zatížení a závažnost příčiny pro nepřijetí pojištěnce do své péče posuzuje zvolený lékař.

6.5.2010