Expodum
Právní poradna Často kladené otázky Dokumenty ke stažení
 
Chci svůj porod
Souhlas a rozhodování pacienta
Zdravotnická dokumentace a lékařské tajemství
Řešení sporů
Platby ve zdravotnictví
Děti a rodiče, porod
Očkování
Léky
Práva osob s duševní nemocí
Těžce nemocní a umírající
Lékařské posudky a neschopenky
Práva seniorů ve zdravotnictví
Jak si sehnat právníka?

velikost textu AA původní

Právní poradna pro pacienty

dotaz do poradny můžete vložit zde

Dotaz:

Neschopenka a lázeňský pobyt

Dobrý den,

jsem po operaci ramene a stále jsem v pracovní neschopnosti. S obvodním lékařem jsme se domluvili na lázeňské péči. Sdělil mi ovšem, že musím ukončit pracovní neschopnost a jít do práce a po nástupu na lázeňskou léčbu budu mít zase pracovní neschopnost. Je pravda, že musím pracovní neschopnost přerušit?
Děkuji za odpověď

grv

Odpověď:

Dobrý den, 

informace podaná Vaším lékařem v této věci je nesprávná. Druhá věta § 33 odst. 4 zákona o veřejném zdravotním pojištění přímo stanoví, že lázeňská péče se u účastníků nemocenského pojištění poskytuje v době jejich dočasné neschopnosti k práci. K přerušení pracovní neschopnosti za účelem poskytnutí lázeňské péče tedy žádný zákonný důvod není. 

V závěru nám dovolte požádat Vás o vyplnění dotazníku, zjišťujícího Vaši spokojenost se službami Férové nemocnice. Dotazník naleznete zde. Číslo Vašeho dotazu je 7014. Vyplnění dotazníku Vám nezabere více jak pět minut, což představuje pouze zlomek času věnovaný vypracování odpovědi. Výsledky nám umožní zlepšit naše služby.

Děkujeme za odpověď

Vaše Férová nemocnice

16.11.2018

zpět na přehled dotazů

 
Tvorba webových stránek - Webdesign Brno Fotografie poskytla mediabanka isifa Image Service RSS