Nemocenská po skončení pracovního poměru

Dobrý den, 30. 11. jsem byla ve zkušební době propuštěna a od 1. 12. jsem na nemocenské se zánětem ruky. Na kontrolu jdu na konci ledna. Chtěla jsem se zeptat, zda musím dát zaměstnavateli lístek na peníze nebo to pro mě už neplatí a zda jsem se měla hlásit na úřadu práce ihned nebo až mi skončí nemocenská. Děkuji předem za odpověď.

zkušební doba je období, které je specifické tím, že zaměstnavatel i zaměstnanec smějí okamžitě zrušit pracovní poměr, a to i bez uvedení důvodů. Váš pracovní poměr vzhledem k výše uvedeným skutečnostem zanikl 30. 11. 2009 a tudíž bývalému zaměstnavateli nic dávat nemusíte.

Co se týče Vašeho druhého dotazu o povinnosti hlásit se na úřadu práce, zákon říká, že uchazečem o zaměstnání se nemůže stát osoba po dobu, kdy je uznána dočasně neschopnou práce. Proto se můžete hlásit až po skončení nemocenské.

Zároveň se Vám omlouváme, že odpovídáme se značným zpožděním a tudíž jste již situaci vyřešila. Snad tedy odpověď bude užitečná alespoň pro jiné uživatele.

4.1.2010