Nemocenská po mateřské dovolené

Dobrý den, můžete mi prosím poradit? V současné době mi končí mateřská dovolená a měla bych se vrátit do zaměstnání. Bohužel mi před dvěma lety byla diagnostikována ankylozující spondylitida druhého stupně. Před nedávnem se mi ještě k tomuto onemocnění přidal ulcerózní zánět tlustého střeva. Mám nárok na nemocenskou? Pokud ano, kdo ji platí? Můj zaměstnavatel, kterého jsem měla před nástupem na mateřskou dovolenou?

pokud Váš ošetřující lékař rozhodne o tom, že jste práce neschopná, pak na nemocenskou dávku nárok máte. Prvních 14 dní nemocenské platí Váš současný zaměstnavatel, přičemž první tři dny práce neschopnosti nárok na dávku nemáte. Po zbývající dobu (nejdéle však další rok) budete dávky dostávat od ČSSZ.

Podrobný postup, jak uplatnit nárok na dávku naleznete na stránkách ČSSZ zde.

6.5.2010