Nemoc z povolání

jsem necelé 4 měsíce po operaci výhřezu ploténky. Ale mám jěště výhřez další ploténky. Nojím se toho nejhoršího, že budu muset opět na operační sál, protože bolesti přetrvávají nadále.

Neurochirurga jsem se ptala, zda to mohla způsobit práce, kterou jsem vykonávala předtím. Jsem operátor linky ve výrobní hale v automobilovém průmyslu, třísměnný provoz, práce zatěžuje záda při stání, otáčení, rotace, zvedání 7,5hod denně.

Chtěla bych se zeptat, jestli moje diagnóza patří do seznamu nemocí z povolání. Neurochirurg mi řekl, že to z práce může být. Doporučil mi, abych si našla méňe fyzicky náročnou práci, ale že dělnicku práci už nesmím dělat.

Děkuji za odpověď.

emi

bohužel Vám nemůžeme poskytnout odpověď na Váš dotaz. O tom, zda trpíte nemocí z povolání, musí vždy rozhodnout lékař. A to pouze lékař pracující v oboru pracovního lékařství. Navíc musí mít povolení Ministerstva zdravotnictví k uznávání nemocí z povolání.

Tento lékař posoudí Váš zdravotní stav a vystaví Vám lékařský posudek. V posudku bude napsáno, zda se jedná či nejedná o nemoc z povolání.

Pokud Vám bude uznána nemoc z povolání, odpovídá Vám zaměstnavatel za škodu. Zaměstnavatel by Vám byl povinen vyplatit:

• ztrátu na výdělku,
  • bolest a ztížení společenského uplatnění,
  • účelně vynaložené náklady spojené s léčením,
  • věcnou škodu.

Vaše Férová nemonice