Nemoc z povolání, pracovní neschopnost a výpověď ze zaměstnání

Dobrý den, potřebovala bych poradit, na co se mám připravit. Od 2/2011 jsem v pracovní neschopnosti - syndrom M deQuervain. Před pár dny byla v práci KHS a řeší se, zda je to nemoc z povolání, musí se prý změřit zátěž a to trvá podle nich i rok, 3.9 jdu na operaci. Co bude potom až budu mít za sebou i rehabilitace, můžou mě z firmy propustit před tím než bude znám nějaký výsledek měření? Někdo říká, že musím být v neschopnosti dokud se vše neuzavře, ale to se mi nezdá. Prosím poraďte, po pravdě jsem smířená s tím, že mně vyhodí, ale v tuhle chvíli je pro mně důležitější uzdravit ruku, děkuji za odpověď.

mmarcelaa

pokud jste stále v dočasné pracovní neschopnosti, zaměstnavatel vám nemůže dát výpověď ze zaměstnání. Pokud bude vydané rozhodnutí o tom, že nemůžete dále vykonávat dosavadní práci pro onemocnění nemocí z povolání nebo ohrožení touto nemocí, až pak vám zaměstnavatel může dát výpověď, ale bude vám příslušet odstupné ve výši nejméně dvanáctinásobku průměrného měsíčního výdělku, pokud ovšem zaměstnavatel odpovědnosti za nemoc z povolání nezprostí (zejména tehdy, když zaměstnavatel prokáže, že jste si nemoc zapříčinila sama).

Vaše Férová nemocnice.

10.10.2011