Nároky z pracovního úrazu při invaliditě

Dobrý den, mám invaliditu 3 stupně, ale jsem zaměstnaná. V práci jsem měla pracovní úraz, a nevím jak je to s vyplácením nemocenské. Ze zákona jsou při invaliditě 3. stupně vypláceny nemocenské dávky pouze 70 dní a tak nevím jak je to při prac. úrazu v případě delší pracovní neschopnosti a ani kdo a jakým způsobem dávky vyplácí. Děkuji za odpověď.

nemocenské dávky Vám skutečně budou vypláceny jen po dobu 70 kalendářních dnů. K tomu Vám musí zaměstnavatel poskytovat náhradu za ztrátu na výdělku ve výši rozdílu mezi Vaším průměrným výdělkem před pracovním úrazem a poskytovaným nemocenským.

Pokud Vaše dočasná pracovní neschopnost bude trvat déle než 70 kalendářních dnů, musí Vám zaměstnavatel poskytovat celý ušlý výdělek.

Kromě těchto nároků Vám budou náležet i další, více se dočtete například v již zodpovězeném dotaze zde.

Všechny tyto nároky je třeba uplatnit u Vašeho zaměstnavatele. Náhradu za ztrátu na výdělku Vám bude vyplácet zaměstnavatel pravidelně jednou měsíčně, pokud se nedohodnete na jiném způsobu výplaty.

30.6.2010