Nároky při pracovním úrazu

Dobry den, manzel mel pracovni uraz, autohavarii, kde nebyl vinikem, je ridic kamionove dopravy. Mel otevrenou tristivou zlomeninu paty leve nohy a tristivou zlomeninu vnitrniho kotniku prave nohy, obe ma sesroubovane. Nehoda se stala 21. 7. 2009, 8. 6. 2010 mu byl priznan inv. duchod tretiho stupne, ale dal bude prace neschopen. Az v rijnu 2010 ma jit na vyndani spojovaciho materialu s tim, ze neni jasno, jak bude vypadat patni kost, byla hodne znicena a pote dalsi rekonvalescence. Nemuze tedy ani pote zamestnani vykonavat. Chci se zeptat, co ma a muze ocekavat od zamestnavatele, na co ma narok a co jsou jeho povinnosti. Bolestne jiz dostal vyplacene, nahradu mzdy do dneska resi pojistovna zamestnavatele. Dekuji.

nároky při pracovním úrazu jsme se zabývali v již zodpovězených dotazech v sekci Posuzování zdravotního stavu, např. zde a zde.

8.6.2010