Nárok na vydání symbolu označujícího auto s tělesně postiženou osobou

Dobrý den, jsem poživatel invalidního důchodu 1. stupně. U jakého stupně je nárok na vydání symbolu označujícího auto s tělesně postiženou osobou a s tím spojené výhody parkování? Děkuji za odpověď.

pro získání speciálního označení automobilu není přímo rozhodující, o jaký stupeň invalidity se v konkrétním případě jedná. Na speciální označení vozidla přepravujícího osobu těžce postiženou nebo těžce pohybově postiženou mají nárok osoby, jimž byly obecním úřadem obce s rozšířenou působností přiznány mimořádné výhody II. stupně (průkazka ZTP) nebo III. stupně (průkazka ZTP/P).

Zdravotní postižení, která spadají do jednotlivých stupňů mimořádných výhod, stanovuje příloha č. 2 vyhlášky č. 182/1991 Sb., kterou se provádí zákon o sociálním zabezpečení a zákon o působnosti orgánů sociálního zabezpečení. Její znění naleznete v sekci Zákony na internetových stránkách Veřejné správy ČR. Na obecním úřadě v místě Vašeho bydliště Vám případně poskytnou bližší informace o tom, který obecní úřad přiznává mimořádné výhody.

10.4.2010