Nárok na podporu

Dobrý den, nutně potřebuji poradit. V červnu loňského roku jsem dokončila studium a jelikož jsem hned v červenci podstoupila již druhou operaci kolene, nemohla jsem tudíž jít pracovat, pouze se nahlásit na ÚP, ale jelikož nemám odpracovaný jeden rok, nemám právo na žádnou podporu. Po operaci následovala rehabilitace a když jsem si myslela, že již budu moct konečně do práce začalo mi znovu vypadávat koleno, které bylo operováno rok předtím. Tudíž mě čeká náročná operace, kdy mi budou koleno sekat a šroubovat a vyhlídky na práci, tudíž výdělek, je v nedohlednu. Nejsem zproštěna ani žádných poplatků u lékaře, zkoušela jsem dočasný důchod, ale odtud mě vypakovali se slovy, že i kdybych měla 15 operací, že to nikoho nezajímá, že jsem mladá, ať jdu studovat. Kdybych neměla mamku, která za mě vše platí z jednoho platu a má na starost ještě studujícího bratra, tak bych mohla někde pod mostem asi pojít. Prosím poraďte mi jestli, mám nějakou šanci na pomoc státu.

naše poradna se primárně zabývá medicínským právem, tudíž Vám nedokážeme poradit, avšak bližší informace k řešení Vaší situace byste mohla zjistit na infolince České správy sociálního zabezpečení nebo na stránkách Portálu veřejné správy České republiky v sekci Sociální zabezpečení.

22.10.2010