Nárok na odstupné při invalidním důchodu

Byl mi přiznán ID druhého stupně. Zatím jsem ještě zaměstnaná, ale pokud mě bude chtít zaměstnavatel propustit, mám nárok na odstupné? Přeřazení na jinou práci není možné, děkuji.

pokud Vám dá zaměstnavatel výpověď ze zdravotních důvodů, odstupné Vám nenáleží. Odstupné ve výši nejméně dvanáctinásobku průměrného výdělku by Vám náleželo pouze pokud by tyto zdravotní důvody byly způsobeny pracovním úrazem nebo nemocí z povolání.

Dále by Vám mohlo náležet odstupné ve výši nejméně trojnásobku průměrného výdělku, v případě, že by Vám zaměstnavatel dal výpověď z důvodu organizačních změn, zrušení zaměstnavatele nebo jeho části či přemístění zaměstnavatele nebo jeho části.

8.7.2010