Nárok na invalidní důchod po skončení podpůrčí doby

Dobrý den, jsem již 10 měsíců v pracovní neschopnosti. Mám zavedený kardiostimulátor, avšak od zavedení mám značné potíže s dechem, bolesti na hrudi, motání hlavy a pulz mám omezen,dle výsledků, což mi nedovoluje trošku ráznější chůzi, zdolání schodů a sebemenší chůzi do mírného kopečka, o sportu už nemůže být ani řeč. Zvládám pouze pomalé procházky, avšak i v tomto případě musím po určité době odpočívat. Od zákroku mě také bolí rameno pravé ruky, takže ji nemůžu zatěžovat, jinak se bolest zvýrazní. Zajímalo by mne, zda po uplynutí podpůrčí doby, tj. ukončení neschopenky, budu mít nárok na plný invalidní důchod. Děkuji za odpověď.

je možné, že nárok na invalidní důchod Vám vznikne, to jako právníci nedokážeme posoudit. To je otázka na posudkového lékaře. Musíte si ale o důchod požádat. Více informací v již zodpovězeném dotazu.

7.10.2010