Nárok na invalidní důchod

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jestli je možné zažádat o částečný invalidní důchod. Od dubna 1999 se léčím pro autoimunitní thyreotoxikozu a depresivní sy., s postupem let mě tato nemoc omezuje i v pracovní činnosti. Jsem OSV už 16 let a ročník 1969.

v podání žádosti o invalidní důchod Vám nic nebrání, avšak nedokážeme posoudit, zda posudkový lékař rozhodne o tom, že na invalidní důchod nárok máte. Aby se tak stalo, budete muset splnit podmínky pro udělení důchodu, tj. potřebnou dobu pojištění a zároveň snížení pracovní schopnosti nejméně o 35 procent.

Bližší informace naleznete na stránkách České správy sociálního zabezpečení nebo na infolince České správy sociálního zabezpečení, která se věnuje právě důchodovému pojištění.

29.9.2010