Nárok na invalidní důchod

Dobry den, chtela bych se zeptat, jestli mam narok na cely ci castecny duchod. Je mi 20 let, mam 2 dcery. V 1. tehotenstvi mi zacaly problemy s ledvinami, mam za sebou nekolik desitek hospitalizaci na urologii, 2 operace pro inkrustaci stentu a porad nejake problemy. Kdyz delam namahavou praci, treba vysavani a tak dale, pokazde me picha v ledvine. Po operaci jsem v poradku vzdy treba jen tak dva mesice a porad mam problemy, kaminky, zanety ledvin, mocoveho mechyre a tak dale. Dekuji za odpověď.

v naší poradně bohužel nepůsobí žádný lékař, proto nedokážeme posoudit, zda Váš zdravotní stav odpovídá nároku na invalidní důchod. Pokud se ale domníváte, že byste na invalidní důchod nárok mít měla, podejte si žádost na předepsaném tiskopise na okresní správu sociálního zabezpečení příslušnou podle místa Vašeho bydliště.

Více informací najdete například v již dříve zodpovězeném dotazu zde.

Ještě upozorňujeme, že od nového roku došlo ke změně invalidních důchodů. Ty se nyní nedělí na plný a částečný invalidní důchod, ale rozlišují se 3 stupně invalidity podle poklesu pracovní schopnosti:

I.    stupeň je od 35 do 49 % snížení pracovní schopnosti
II.    stupeň je od 50 do 69 % snížení pracovní schopnosti