Nárok na ID a ZTP

Dobrý den, jsem po operaci pravého lokte - tenisový loket. Po operaci došlo k syndromu zmrzlého ramene a musela jsem se podrobit redresu ramene, po 8 měsících nastupuji do práce, kde mi bylo lékařem doporučeno snížení schopnosti v práci. Ruka má pořád částečné omezení, tudíž jsem byla přeřazena na lehčí práci, mohla bych žádat částečný důchod nebo průkaz ZTP?

samozřejmě, že o důchod si zažádat můžete, bude však záležet na lékaři posudkové komise, jak vyhodnotí Váš zdravotní stav. Se svou žádostí o invalidní důchod se musíte obrátit na OSSZ. Bližší informace o invalidním důchodě získáte na stránkách České správy sociálního pojištění (ČSSZ) nebo na infolince důchodového pojištění, která vyřizuje dotazy veřejnosti a poskytuje informace o důchodech.

Informace o výhodách pro zdravotně znevýhodněné občany naleznete zde.

8.9.2010