Narok na ID

Dobrý den, prosím, mám už rok problémy, stále zvýšená teplota a velká únava, na imunologii mám dg. D849 sekundární únavový syndrom s počínajícím autoimunitním postižením kloubů a páteře, chodím na revmatologii a od bolesti kloubů beru léky, nejhorší je pro mě únava a bolesti kloubů, ještě mi našli boreliózu, jsem už rok vedena na úřadu práce, mám nějakou naději na poloviční invalidní důchod? Nezvládám delší práce.

otázku, zda máte, či nemáte nárok na některý stupeň invalidity, je oprávněn zodpovědět pouze lékař pověřený posuzováním zdravotního stavu pro příslušnou Správu sociálního zabezpečení. V naší poradně bohužel žádný lékař nepůsobí, proto nedokážeme posoudit, zda Váš zdravotní stav splňuje podmínky pro vznik invalidního důchodu.

Nicméně pokud se domníváte, že by Vám měl být invalidní důchod přiznán, podejte žádost na předepsaném tiskopise na okresní správu sociálního zabezpečení příslušnou podle místa Vašeho bydliště.

Kontakt na ni najdete například zde

Zároveň dodáváme, že v současné době se invalidní důchody již nedělí na plný a částečný, ale do tří stupňů dle poklesu pracovní schopnosti:
•    invalidita prvního stupně – pokles pracovní schopnosti mezi 35 – 49 %,
•    invalidita druhého stupně – pokles mezi 50 – 69 %,
•    invalidita třetího stupně – pokles nejméně o 70 %.

4.10.2010