Nárok na důchod

Dobrý den chtěla bych se zeptat, zda si mohu zažádat o důchod. Moje diagno. seronegativní polyaltritida při prim. cirhoze osteopenie dle DEXA Chronický VAS C a LS při degenerativních změnách chronická žilní insuficinece DK Stp. CHCE. Zatím jsem ve stavu nemocných a mám jet ještě do lázní. Kdyby mi chyběly jen dva roky do penze, tak to neřeším a šla bych dřív, protože zdraví mám jen jedno, ale mám ještě pět let. Děkuji předem za odpověď.

v naší poradně bohužel nepůsobí žádný lékař, proto Vám nedokážeme říct, zda při Vaší diagnóze budete mít nárok na invalidní důchod.

Pokud se ale domníváte, že byste na něj nárok mít měla, podejte si žádost na předepsaném tiskopise na okresní správu sociálního zabezpečení příslušnou podle místa Vašeho bydliště.

Více informací najdete například v již dříve zodpovězeném dotazu zde.

20.7.2010