Mohou mi být ještě prodlužovány nemocenské dávky

Dobrý den. Léčím se s krční páteří. Od 24.11.2008 jsem v pracovní neschopnosti. Od 3/2009 jsem léčena (s krční páteří) mj. opiáty (Durigesic 50). 23.11.2009 mi skončila podpůrčí doba dávek v nemoci za 1 rok. Žádost o ID byla zamítnuta. Na moji žádost, byla PN prodloužena o 3 měsíce, tedy do 23.2.2010. 2. žádost o ID byla zamítnuta. Požádala jsem o další prodloužení dávek (dle pracovnice OSSZ lze po roce žádat o prodloužení o další rok, vždy po třech měsících). Teď nastal problém. 10.3.2010 jdu na operaci. Pořád se stejnou diagnozou. Dávky za jeden rok + tři měsíce mám vybrané, PN trvá. Další žádost o prodloužení bude řešena 17.3.2010 v mojí nepřítomnosti, 6.den po operaci se určitě nedostavím (údajně mi platí prodloužení, pokud je v řešení právě do toho 17.3.2010). Můj dotaz zní: může mi být v tomto případě PN prodloužena vždy po třech měsících ještě další rok, kdy mohu pobírat nemocenské dávky? Za Vaši odpověď předem děkuji.

Dávky jsou vypláceny tak, jak píšete ve svém dopisu:
-    tedy nejdříve 380 kalendářních dnů, což odpovídá přibližně jednomu roku
-    poté mohou být na žádost prodlouženy až o dalších 350 kalendářních dnů, přičemž každé tři měsíce se rozhoduje znovu

Toto je maximální délka vyplácení dávek, kterou už není možné nijak prodloužit.
To znamená, že jestliže jste vyčerpala pobírání dávek za první rok dočasné pracovní neschopnosti a pak ještě za  tři měsíce od prodložení, a nyní žádáte o prodloužení podruhé, budete moci zažádat o nemocenské dávky ještě dvakrát (max. 6 měsíců).

Vaše další operace nemůže mít žádný vliv na ještě další přiznání nemocenských dávek.

Nezbývá nám tedy než Vám doporučit opakovaně žádat o prodloužení dávek vždy po třech měsících až do skončení maximální podpůrčí doby. Pokud se Váš zdravotní stav nezlepší, můžete se pokusit opět zažádat o invalidní důchod.

1.3.2010