Lékař ukončil pracovní neschopnost

Dobrý den, mám dotaz ohledně zdravotního stavu. Mám altrózu v krční páteři a také v bederní, kde mám také nárustky. Byla jsem v pracovní neschopnosti 10 měsíců a posudkový lékař, který mě neviděl mi ukončil pracovní neschopnost i přesto, že jsem v lečení. Mám napsaný dlouhodobý program rehabilitací. Stále mám bolesti a nemohu déle stát ani sedět v zaměstnání 12hod. Zaměstnavatel mě bohužel ukončil pracovní poměr dohodou, protože zdravotní stav mám zatím na nic. Co mohu tedˇ udělat? K lékaři už nemám důvěru, ale proč mám trpět bolestma?!

<!-- /* Style Definitions */ p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal {mso-style-parent:""; margin:0cm; margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:12.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-font-family:"Times New Roman";} a:link, span.MsoHyperlink {color:blue; text-decoration:underline; text-underline:single;} a:visited, span.MsoHyperlinkFollowed {color:purple; text-decoration:underline; text-underline:single;} @page Section1 {size:595.3pt 841.9pt; margin:70.85pt 70.85pt 70.85pt 70.85pt; mso-header-margin:35.4pt; mso-footer-margin:35.4pt; mso-paper-source:0;} div.Section1 {page:Section1;} -->

je to poměrně komplikovaný dotaz pro naši poradnu, která se zabývá především právy pacientů. Tuto problematiku řešíme pouze okrajově. Přesto se pokusíme o odpověď.

Jestliže považujete Váš stav za opravdu závažný, bude vhodné, abyste si podala žádost o invalidní důchod, ze kterého Vám mohou plynout jisté finanční prostředky.

Ještě připomeneme, že byste se měla přihlásit na úřad práce, který za Vás bude platit zdravotní a sociální pojištění, jehož součástí je i důchodové a nemocenské pojištění.

Pro podrobnější zhodnocení Vaší situace by zřejmě bylo lépe obrátit se na ČSSZ

1.3.2010