Léčba hrazená pojišťovnou

Dobrý den, mám značné problémy s koleny. Lékařem na rtg.pracovišti nemocnice mi byl dle rtg. snímku stanoven stupeň artrózy 2. Byla jsem odeslána na konzultaci mým ošetřujícím lékařem - ortopédem k jinému ortopédovi ohledně způsobu léčby (nešlo o určení stupně artrózy), který stejné snímky ohodnotil slovně stupněm 1 až 1,5 a nabídl mi aplikovat v jeho soukromé ordinaci injekce na podporu chrupavky. Injekce bych si však musela zaplatit sama, jelikož u tohoto stupně artrózy je pojišťovna nehradí. Neřekl o jaké injekce konkrétně jde, ale že jsou tři. Při hledání na internetu, protože jsem chtěla vyčíst zkušenosti pacientů s touto léčbou, jsem usoudila, že zřejmě jde o injekce kyseliny hyaluronové s názvem Synvisc event. Hyalgan, ale těch by mělo být v balení pět, takže se domnívám, že půjde o Synvisc (určitě se nejedná o injekce Dona ani Diprophos). Podstatné, co jsem vyčetla je, že při 2. a 3. stupni artrózy, která je oficiálně rtg. pracovištěm potvrzena - tedy 2, pojišťovna tuto léčbu hradí. Vzhledem k vícero zdravotním potížím a doplatkům u lékařů, je částka za 3 injekce, které je možné i vhodné aplikovat 2x do roka, blížící se ke třem tisícům, nemalá a proto Vás prosím o radu. Kde je pravda?

doporučujeme Vám domluvit se s Vaším ošetřujícím lékařem – ortopédem, aby Vás léčil způsobem, který navrhl ortopéd, ke kterému jste byla poslána na konzultaci ohledně způsobu léčby.  Pokud Váš ošetřující lékař souhlasil s diagnózou, která stanovila 2. stupeň artrózy, pak by neměl po Vás chtít, abyste léčbu hradila.

Přesné informace o tom, jaká léčba je hrazena zdravotní pojišťovnou, Vám poskytne i Vaše zdravotní pojišťovna, kterou můžete kontaktovat i anonymně.

28.4.2010