Kontrola v době vycházek

Dobrý den, dnes u mě byla kontrola ze sociálky a to v době, kdy mám vycházky. Otevřeli ji rodiče a sdělili, že jsem na vycházce. Paní řekla, že nevěděla, že mám vycházky a že si tedy ještě zajde jinam, ale pak už nepřišla. Je možné, že zvonila a nedozvonila se, ale myslím, že to není pravděpodobné. Zvonky manžel zkoušel a zvoní. Můj dotaz je: zanechávají kontroloři vždy ve schránce nemocného oznámení, pokud se na nemocného nedozvoní? Manžel se byl ve schránce podívat a nic tam není. Moc děkuji za odpověď.

kontrolu dodržování režimu práce neschopného pojištěnce provádí zaměstnanci Okresní správy sociálního zabezpečení. Zákon jim neukládá povinnost o kontrole zanechávat oznámení ve schránce osoby, kterou nezastihli. O každé kontrole ale musí sepsat záznam. V případě, že při kontrole zjistí jakékoliv porušení režimu dočasně práce neschopné osoby, zašlou tento záznam zaměstnavateli, ošetřujícímu lékaři a kontrolované osobě.

Záznam tedy můžete ve schránce najít i později. Co má obsahovat záznam o porušení režimu, zjistíte v již zodpovězených dotazech, například zde.

Další informace o kontrolách dodržování režimu dočasně práce neschopného pojištěnce můžete nalézt také na stránkách Portálu veřejné správy.

22.4.2010