Kontrola u lékaře po náhlé kontrole v pracovní neschopnosti

Dobrý den , mám dotaz, zda-li je nějak časově omezen dohodnutý termín prohlídky u lékaře o posouzení dočasné pracovní neschopnosti z důvodu náhlé kontroly dodržování režimu dočasně práce neschopného pojištěnce? Předem děkuji.

z Vašeho dotazu jsme bohužel nevyrozuměli, jakou informaci přesně požadujete. Dočasně práce neschopný pojištěnec je povinen dostavit se ke svému ošetřujícímu lékaři v dohodnutém termínu (pro účely posouzení trvání pracovní neschopnosti) a dále je v případě nezastižení v místě pobytu při náhlé kontrole povinen oznámit důvody své nepřítomnosti orgánu nemocenského pojištění, popřípadě zaměstnavateli, pokud kontrolu provedl zaměstnavatel. Jiné povinnosti pojištěnce v tomto smyslu nám nejsou známy.

9.11.2009