Kolikrát mám právo na lázně po onkologické operaci?

Jsem po onkologické operaci. Kolikrát mám právo na lázně? Děkuji.

sluníčko

pokud jste trpěla onkologickou nemocí, absolvovala jste léčbu, resp. operaci a nejevíte známky recidivy, máte obecně na doporučení onkologického lékaře nárok na komplexní lázeňskou péči hrazenou zdravotní pojišťovnou (lidově "křížkové lázně") jednou za dva roky. Délka vašeho pobytu je 21 dnů, ale pokud to váš zdravotní stav bude vyžadovat, může ho vedoucí lékař v lázních prodloužit až o 14 dnů a následně revizní lékař vaší zdravotní pojišťovny na ještě delší dobu. Pokud budete chtít lázeňský pobyt opakovat před uplynutím 24 měsíců, můžete - ve formě příspěvkové lázeňské péče, u které si ubytování a stravu již musíte hradit. Upozorňujeme, že u komplexní lázeňské péče budete platit regulační poplatek 60 Kč na den (u příspěvkové pouze 30 Kč za jednotlivá vyšetření u lázeňských lékařů). Jelikož neznáme vaši přesnou diagnóu a situaci, doporučujeme se dále obrátit na vašeho onkologického lékaře, příp. zdravotní pojišťovnu.

27.4.2011