Jak dlouho platí neschopenka?

Dobrý den, dne 18.3.2010 mi uplynul rok od vystavení pracovní neschopnosti, na plánovanou kontrolu před uplynutím jednoho roku jsem se nemohl dostavit. Jsem OSVČ, na nemocenskou nemám nárok, slouží pouze jako doklad pro firmu, která mi zajišťuje práci. Je třeba vystavit neschopenku novou, nebo může více jak 1 rok platit tato stávající? Děkuji Vám za odpověď.

pokud jste se nedostavil k plánované kontrole zdravotního stavu v den, který Vám lékař vyznačil na rozhodnutí o vzniku dočasné pracovní neschopnosti (neschopence), lékař ze zákona rozhodne u ukončení pracovní neschopnosti. A to ke dni, kdy jste se k prohlídce nedostavil.

Domníváte-li se, že Váš zdravotní stav i nadále neumožňuje návrat do práce, můžete se proti posudku lékaře bránit. Můžete podat návrh na přezkoumání lékařského posudku, a to do 15 dnů ode dne jeho prokazatelného obdržení. Návrh se podává vedoucímu zdravotnického zařízení, kde Váš ošetřující lékař pracuje, jeho prostřednictvím. Poskytuje-li lékař zdravotní péči vlastním jménem, podává se návrh přímo jemu. Pokud vedoucí zdravotnického zařízení návrhu nevyhoví, postoupí návrh jako odvolání do 30 dnů zřizovateli zdravotnického zařízení (nejčastěji kraj).

V každém případě vaše stávající neschopenka dále neplatí, pro další trvání je třeba nového posouzení Vašeho zdravotního stavu ze strany lékaře.

6.4.2010