Invalidita 3. stupně

Mám přiznanou invaliditu 3.stupně podle zákona č.155/1995 Sb. Chtěla,bych se zeptat zda mohu a kolik pracovat? Bylo my řečeno (jedna paní povídala), že mohu pracovat na 30%.

zákon nijak neomezuje možnosti poživatelů invalidního důchodu pracovat, a to ani v otázce pracovní doby, výdělku ani typu smlouvy.

Zákon tedy sice nezakazuje invalidních důchodcům pracovat nebo vykonávat jinou výdělečnou činnost, avšak je nutné upozornit na riziko, že při pracovním nasazení mohou posudkoví lékaři Váš zdravotní stav přehodnotit. Mohou totiž dospět k názoru, že jste se úspěšně adaptovala, a snížit Vám procentní ohodnocení invalidity. Může se tak stát, že Vám bude snížen stupeň invalidity, nebo že Vám dokonce bude důchod odebrán úplně.

Dotazy podobné tomu Vašemu jsme už odpovídali a naleznete je zde.

7.2.2010