Invalidita 2. stupně, ÚP a pracovní neschopnost

Dobrý den, prosím Vás, měla jsem od roku 2007 přiznán plný invalidní důchod, nyní od června 2010 mě komise převedla na 2. stupeň, znamená to prosím, že nyní budu dostávat peníze v rozsahu dřívějšího "částečného" důchodu, že se mi i tím zmenší měsíční dávky? Prosím Vás, je možné při invaliditě II. stupně jít současně na neschopenku, když jsem před tím nikde při plném ID nepracovala? Nebo se mohu při invaliditě 2. stupně nahlásit na ÚP a současně pobírat dávky z ID a dávky z pracáku? Děkuji Vám za odpovědi.

plný invalidní důchod se počátkem letošního roku změnil na invaliditu 3. stupně, částečný se rozdělil na invaliditu 1. a 2. stupně. Výše invalidního důchodu při invaliditě 2. stupně opravdu odpovídá výši dřívějšího částečného invalidního důchodu.

Při invaliditě 2. a 1. stupně se můžete ucházet o zaměstnání na ÚP a pobírat tedy po stanovenou dobu podporu v nezaměstnanosti. Na nemocenské byste měla nárok, pouze pokud byste nastoupila do zaměstnání a poté Vás lékař uznal dočasně práce neschopnou.

17.6.2010