Body na bolestném za rehabilitace

v zaměstnání jsem měl pracovní úraz a na nemocenské jsem byl skoro rok. Jen dodám, že se jednalo o podvrtnutí kolene a následně plastiku křížového vazu. Po operaci jsem chodil tři měsíce na rehabilitace. Paní doktorka mi do posudku o bolestném napsala jen body za úraz kolene a ne i za rehabilitaci. Co vše se do tohoto posudku ma započítat? Předem Vám moc děkuji za odpověď.

smeta

posudek za účelem stanovení výše odškodnění v jednotlivých případech zpracovává ošetřující lékař. Ošetřujícím lékařem se rozumí lékař, který Vás léčil. Rehabilitace se ale do bolestného nezapočítávají, takže v tomto ohledu vaše lékařka postupovala správně. Určování výše náhrady škody na zdraví se řídí vyhláškou Ministerstva zdravotnictví č. 440/2001 Sb., o odškodnění bolesti a ztížení společenského uplatnění a stanoví bodové ohodnocení jednotlivým poškozením lidského těla. Hodnota 1 bodu přitom činí 120 korun.

Lékař, který vám stanovovil posudek s výpočtem bodového ohodnocení bolesti, je oprávněn zvýšit vám celkové bodové ohodnocení bolesti až o 50%, ze předpokladu, že zranění vyžadovala náročný způsob léčení. Pokuste se v tomto ohledu domluvit se svým lékařem. Pokud chcete o výpočtu bolestného najít více informací, najdete je zde

Veškeré informace o tom, jak postupovat při pracovním úrazu (jaké dokumenty (protokoly) je potřeba vypsat) naleznete zde a zde

27.8.2012