Adaptace na zdravotní stav

prosím o nějaké právní vysvětlení k dotazu ohledně adaptace na zdravotní stav. V současné době mohu konat původní zaměstnání, ale v odlehčeném tempu za použití léků na bolest a používání kolenní ortézy a také za jisté benevolentnosti zaměstnavatele. K odebrání 1. stupně Invalidního důchodu došlo na základě adaptace. Pokud tyto podpůrné prostředky přestanu užívat a tím dojde k zhoršení zdravotního stavu, nebude toto bráno jako záměrné poškozování podle nějakého zákona?
Děkuji.

Luger

podle našeho názoru o sebepoškozování určitě nepůjde. Je na Vás, jakým způsobem se budete léčit při Vašem zdravotním stavu, a toto rozhodnutí by nemělo být použito proti Vám, pokud se aktivně nesnažíte svůj zdravotní stav zhoršit.

Proto například v případě, že byste přestal Vámi popsané prostředky užívat a došlo by k zhoršení Vašeho zdravotního stavu (tedy vlastně návratu do stavu před léčbou), nemělo být Vám toto být na škodu v případě, že se bude řešit opětovné přiznání invalidního důchodu.

Vaše Férová nemocnice.

16.9.2013