Získání kopie zdravotní dokumentace zemřelého a posouzení nezávislým znalcem

ráda bych se zeptala na radu v následující věci - 6.9.2014 zemřel můj otec na komplikace po operaci v pražské Vinohradské nemocnici. Uvědomuji si, že již uplynul více než rok od události, proto už nebude možné podat stížnost na Lékařskou komoru, přesto bych chtěla vyžádat kopii lékařské dokumentace a nechat prověřit možné pochybení. Je, prosím, správná má domněnka, že správný postup je podání žádosti o kopii dokumentace z titulu osoby blízké zemřelému a poté předání k posouzení soudnímu znalci? Otec mne i uvedl jako osobu oprávněnou k podávání informací během jeho hospitalizace. Komu z nemocnice se, prosím, má žádost o kopii dokumentace adresovat?
Předem mockrát děkuji za radu

Lucie

máte správné informace. Jako osoba blízká zemřelému máte přístup do jeho zdravotnické dokumentace. Žádost o nahlížení do zdravotnické dokumentace můžete podat písemně nebo ústně.

Do zdravotnické dokumentace zemřelého můžete sama zdarma nahlížet. Sama si můžete zdarma pořídit kopii vlastními prostředky (například pokud si danou dokumentaci vyfotíte). Pokud si zhotovení kopie nemůžete zaplatit sama, tak Vám ho  nemocnice za přiměřený poplatek musí zhotovit.

Žádost můžete adresovat obecně nemocnici, případně danému oddělení.

Bližší informace můžete nalézt zde.

21.10.2015