Stížnost na chování zdravotní sestry

prosím o adresu, kam si mohu stěžovat na drzé chování zdravotní sestry. Tato umí na pacienty pouze řvát, kouří na pracovišti, odsekává, poroučí a zhoršila mi zdravotní stav. U lékaře jsem nepochodil (jsou tým). Na ředitelství mi bylo odpovězeno, že je vše v pořádku a různé nesmysly ve smyslu, co jsem porušil v den propuštění, na zdravotní pojišťovně mi bylo doporučeno podat stížnost na asociaci sester. Nemohu nikde najít kolonku stížnosti, a proto moc prosím o adresu, kam mohu mojí stížnost směrovat.

Děkuji pěkně, a srdečně pozdravuji.

casioalex

obecně můžete podat stížnost podle zákona o zdravotních službách. Ta se podává lékaři nebo řediteli nemocnice. Pokud nejste s vyřízením stížnosti spokojen, můžete se obrátit k správnímu orgánu, který zřídil dané zdravotnické zařízení (např. Krajský úřad nebo Ministerstvo zdravotnictví). Správní orgán potom musí vyřídit stížnost 30 dnů ode dne jejího obdržení, do 90 dnů ode dne jejího obdržení pokud je potřeba k vyřízení ustanovit nezávislého odborníka nebo do 120 dnů ode dne jejího obdržení pokud je potřeba ustanovit nezávislou odbornou komisi.

Více o stížnostech naleznete zde. Podobnou situaci jsme řešili již zde.

Česká asociace sester je občanské sdružení. Členství v ní není pro zdravotní sestry povinné. Občanské sdružení nemá pravomoc řešit kárnou odpovědnost svých členů.

26.11.2012