Právní poradna Často kladené otázky Dokumenty ke stažení
 
Chci svůj porod
Souhlas a rozhodování pacienta
Zdravotnická dokumentace a lékařské tajemství
Řešení sporů
Platby ve zdravotnictví
Děti a rodiče, porod
Očkování
Léky
Práva osob s duševní nemocí
Těžce nemocní a umírající
Lékařské posudky a neschopenky
Práva seniorů ve zdravotnictví

velikost textu AA původní

Právní poradna pro pacienty

dotaz do poradny můžete vložit zde

Dotaz:

Předávání informace o HIV mezi zubařem a gynekologem

Dobrý den,

může gynekolog sdělit zubaři informace o anamnéze pacienta, u kterého má zubař důvodné podezření na přítomnost infekčního onemocnění, které mu pacient nesdělil, a obává se o svoje vlastní zdraví při jeho ošetření?

FN

Odpověď:

Dobrý den,

ano, pokud pacient trpí infekčním onemocněním, gynekolog může sdělit informace o jeho zdravotním stavu ošetřujícímu zubnímu lékaři v nezbytném rozsahu nutném pro ochranu jeho zdraví dle § 33 odst. 5 zákona č. 372/2011 Sb. o zdravotních službách.

Pokud jsou oba lékaři zaměstnanci stejného poskytovatele, může dle § 65 odst. 2a zákona č. 372/2011 Sb. o zdravotních službách zubní lékař nahlédnout do zdravotní dokumentace pacienta v rozsahu nezbytně nutném pro výkon jeho povolání.

Ve Vašem případě je nezbytně nutné zjistit, zda má pacient infekční onemocnění, aby byla učiněna zvláštní opatření při jeho ošetření a zabránilo se ohrožení zdraví lékaře a zdravotnického personálu, proto:

- tato informace může být zubnímu lékaři sdělena gynekologem

- nebo mu může být umožněno nahlédnout do zdravotnické dokumentace, pokud mají oba lékaři stejného zaměstnavatele

Věřím, že Váš dotaz byl uspokojivě zodpovězen.

S pozdravem

Vaše Férová nemocnice

18.5.2017

zpět na přehled dotazů

 
Tvorba webových stránek - Webdesign Brno Fotografie poskytla mediabanka isifa Image Service RSS