Poplatek za předání zdravotnické dokumentace

Dobrý den,může za zrušení registrace požadovat dentista poplatek 50Kč a osobní vyzvednutí zdravotní karty?

kozlik21

při změne zubaře je postačující se v souladu se zákonem o zdravotních službách registrovat u nového ošetřujícího lékaře. Váš dosavadní lékař je podle zákona o zdravotních službách povinen poskytnout novému lékaři informace potřebné pro navazující péči, tedy kopii nebo výpis z dokumentace. Výpis nebo kopie může Vás bývalý lékař předat Vám, nebo zaslat přímo Vašemu novému lékaři.

Naopak originál zdravotnické dokumentace je lékař povinen uchovat podle vyhlášky o zdravotnické dokumentaci.

Poplatek ve výši 50 Kč nemá žádnou oporu v zákoně a Váš lékař není oprávněn jej vybírat.

2.4.2013