Dokumenty pro pojišťovnu

Dobrý den, může si pojišťovna vyžádat přehled úhrad zdravotní péče podle zákona č.48/1997 Sb. za celý rok? Pojišťovna již měla záznamy od odborného lékaře, z nemocnice, atd., týkající se konkrétní pojistné události, proč bych tedy měla zasílat svůj kompletní zdravotní stav, kde jsou i věci, které se netýkají pojistné události? Připadá mi, že se pojišťovna snaží najít za každou cenu něco, aby nemusela plnit. Má vůbec nárok chtít přehled úhrad zdravotní péče pacienta? Děkuji za odpověď. Petra K.

Petrak

zákon č. 48/1997 Sb., o veřejném zdravotním pojištění tuto problematiku vůbec neupravuje. Přehled úhrad zdravotní péče eviduje vaše zdravotní pojišťovna. Z vašeho dotazu jsme pochopili, že jste měl na mysli, zda po vás může přehled úhrad požadovat komerční pojišťovna. Komerční pojišťovna obecně po vás může požadovat pouze dokumetaci vztahující se ke konkrétní pojistné události. Jestliže tedy pojišťovna již obdržela všechny potřebné záznamy od odborného lékaře, nemocnice, atd., jak uvádíte, mělo by jí to stačit. Doporučujeme vám však důkladně si pročíst pojistnou smlouvu, kterou s ní máte uzavřenou, protože ta může stanovit vaši povinnost poskytnout přehled úhrad zdravotní péče za celý kalendářní rok.

Vaše Férová nemocnice.

2.4.2012