Expodum
Právní poradna Často kladené otázky Dokumenty ke stažení
 
Chci svůj porod
Souhlas a rozhodování pacienta
Zdravotnická dokumentace a lékařské tajemství
Řešení sporů
Platby ve zdravotnictví
Děti a rodiče, porod
Očkování
Léky
Práva osob s duševní nemocí
Těžce nemocní a umírající
Lékařské posudky a neschopenky
Práva seniorů ve zdravotnictví
Jak si sehnat právníka?

velikost textu AA původní

Právní poradna pro pacienty

dotaz do poradny můžete vložit zde

Dotaz:

Změna termínu operace

Mohu jako pacient požádat o změnu termínu operace?

Yaryn

Odpověď:

Dobrý den, 
 
jakožto pacientovi Vám mohou být zdravotnické služby poskytnuty jen s Vaším svobodným a informovaným souhlasem. Právo na změnu termínu operace není v zákoně obecně upraveno a dané zdravotnické zařízení ho bude mít upravené ve svém vnitřním řádu. Jako pacient máte však právo být s tímto vnitřním řádem seznámen dle § 28 zákona o zdravotnických službách. 
 
V tomto případě Vám tedy doporučujeme se podívat do vnitřního řádu nemocnice, zda v něm není uvedeno, jak můžete termín operace ovlivnit, případně se pokusit domluvit s Vašim ošetřujícím lékařem, zda by Vám nemohl vyjít ohledně termínu operace vstříc. 
 
Pokud by Váš lékař postupoval v rozporu s vnitřním řádem nemocnice, můžete se bránit pomocí stížnosti dle § 93 odst. 1 a) zákona o zdravotních službách. Nemocnice je pak povinna Vaši stížnost vyřídit do 30 dnů, a to ode dne, kdy ji obdrží.
 
Více informacíí o podávání stížností se můžete dozvědět na stránkách Férové nemocnice zde.
 
Přejeme hodně úspěchů s řešením Vašeho sporu.
 
S pozdravem
Vaše Férová nemocnice
 

21.2.2018

zpět na přehled dotazů

 
Tvorba webových stránek - Webdesign Brno Fotografie poskytla mediabanka isifa Image Service RSS