Změna lékaře po návratu do ČR

Dobry den, som Slovenka a tri roky som pracovala v ČR, kde som mala aj svojich lekárov /gynekolog,stomatolog,prakticky lekár/. Viac ako rok som na Slovensku a tym padom som odhlasena zo zdravotnej poistovne v ČR. Chcela by som sa opat vratit do ČR. Ako mam potupovat - mam navštevovat tych istych lekarov ktorých som navstevovala pred odchodom na Slovensko, alebo si mam/mozem najst inych lekarov?

jana

po ukončení vašeho zaměstnání v ČR bylo ukončeno vaše zdejší zdravotní pojištění. Po návratu a nástupu do zaměstnání u českého zaměstnavatele se opět stáváte pojištěncem, což musíte do osmi dnů pojišťovně oznámit. Naštěvovat můžete lékaře podle vlastní volby. Pokud to bude lékař nový, vyžádá si od předchozího registrujícího lékaře informace potřebné k zajištění návaznosti zdravotní péče, t.j. kartu. Stejně to platí i u ostatních, specialzovaných lékařů.  Samozřejmě můžete i navštěvovat vaše předchozí lékaře. Vaše právo na změnu lékaře každé tři měsíce není tím, že nemáte v ČR trvalý pobyt, dotčeno. Nový lékař vás může odmítnout, pouze pokud by již měl přebytek pacientů.

27.4.2011