Přechod k jinému lékaři po ukončení neschopenky

Dobrý den, jsem již týden v dočasné pracovní neschopnosti. Zítra jdu na kontrolu, pokud mi lékař řekne, že jsem zdravá, chtěla bych přejít k jinému lékaři a zajímá mě, pokud mi stávající lékař ukončí neschopenku, může ji ten nový napsat ještě týž den, nebo je tam nějaká čekací doba?
Děkuji za odpověď

pokud Vám Váš ošetřující lékař ukončí dočasnou pracovní neschopnost, můžete proti tomuto rozhodnutí podat návrh na přezkoumání ošetřujícímu lékaři do tří dnů.

Pokud lékař návrhu na přezkum nevyhoví, je povinen jej do pěti dnů postoupit jako odvolání příslušnému správnímu úřadu. Správní úřad má dvě možnosti – buď odvolání zamítne a napadený lékařský posudek potvrdí, nebo ho zruší a vrátí věc zpět zdravotnickému zařízení k vydání nového lékařského posudku na základě nového, popřípadě doplňujícího posouzení zdravotního stavu pacienta. Správní úřad má na vydání rozhodnutí 30 dní, ve zvláště složitých případech až 60 dní.

Nicméně pokud byste přešla k jinému lékaři, může Vám vystavit neschopenku okamžitě, žádná čekací doba zde není. Tato nová pracovní neschopnost se bude brát jako pokračování předcházející pracovní neschopnosti.

19.4.2010