Pacientka se nechce vrátit do nemocnice, chce do jiné

Maminka je nespokojená s nemocnicí, kam se má zítra vrátit. Na víkend ji propustili s ibalginem a její diagnoza jsou tumory v mozku a prodělaný zánět mozkových blan. Jak do jiné nemocnice, rychle?

podobné dotazy jsme již zodpovídali zde: Mohu si vybrat nemocnici?, Převoz do jiné nemocnice na přání pacienta, Je šance na vyšetření v jiné než spádové oblasti?

Doporučujeme Vaší mamince jednoduše do nemocnice už nejezdit a obrátit se na jinou nemocnici či zdravotnické zařízení. To ji může odmítnout pouze z důvodů uvedených v zákoně (blíže ve výše uvedených dotazech). K zajištění návaznosti péče si noví ošetřující lékaři vyžádají výpis o předchozí léčbě od předchozí nemocnice. Popřípadě si může Vaše maminka v přechozí nemocnici nechat vyhotovit kopie zdravotnické dokumentace. Pokud by nebylo možné je obdržet okamžitě, je vhodné se domluvit na nahlédnutí do dokumentace a při té příležitosti si ji ofotit vlastním fotoaparátem. Dokumentaci takto můžete získat i Vy, pokud Vám k tomu maminka dá plnou moc. Více o tom, jak získat kopie zdravotnické dokumentace, se dozvíte v sekci Přístup k dokumentaci.

Pokud už se Vaše maminka do nemocnice dnes už vrátila, může kdykoliv znovu na reverz odejít a využít postup popsaný v předchozím odstavci.

4.10.2009