Stížnost na zubaře

chtěla bych poradit, jak postupovat s podáním stížnosti na svého ortodontistu. Mám rovnátka už 9 let, maximálně mají být nandány 2-3 roky. Chtěla jsem přestoupit k jinému zubaři, protože nejsem spokojená ani s léčbou, jednáním, komunikací a vůbec s celkovým přístupem. Nový zubař, kterého jsem si našla, se při pohledu na moje zuby zděsil a po zrengenování a otiscích, mi oznámil, že se na moje zuby bojí sáhnout, aby mi nevypadaly. Proto chci podat na svého "pana ortodontistu" stížnost, ale nevím, kam se obratit. Jestli na Lékařskou komoru, pojišťovnu, nebo rovnou na právníka.

ve Vašem případě asi bude nejvhodnější podat stížnost k České stomatologické komoře. Více o stížnostech, včetně vzoru stížností, najdete zde.

K podání stížnosti není právník potřeba. O zastoupení advokátem byste měla uvažovat až pokud byste měla zájem o odškodné a nepodařilo se Vám dohodnout se s lékařem mimosoudně. Pak je možné i soudní řešení a k tomu advokáta rozhodně doporučujeme. O mimosoudním a soudním řešení si můžete více přečíst zde a zde.

22.2.2010