Podezření na poškození zdraví při nesprávně provedené vodoléčbě

Dobrý den, mám velký problém, měl jsem provedenou vodoléčbu zad. Nebyla provedena technicky správně, mám trvalé následky, nemám cit v rukách ani v nohách, mám trvale poškozený mozek, nedokážu se soustředit. Chci se zeptat, co mám dělat, doktor mi udělal snímky, tam na nich bylo vidět, že to není v pořádku. Byl to rentgen na úpony, tento rentgen se dělá sportovcům. Měl jsem vymakaný záda, po tom zákroku bylo na něm vidět, že to není pořádku. Nic o tom nenapsal, protože kryje sestru, která zákrok dělala. Důkaz má doktor, je to majetek nemocnice, sem ve slepé uličce. Nevím, na koho se mám vůbec obrátit. Když půjdu za jiným doktorem na prošetření, tak budou chtít ty snímky od doktora, v tom je ten problém, že se může domluvit, aby se to promlčelo. Po tom zákroku, co jsem podstoupil, jsem nespal 15 dní. Myslel jsem, že se zblázním, přišel jsem o zádové svalstvo. Vím, že to zní nereálně, ale jsem oběť chyby. Vím, že se s tím nedá nic dělat rehabilitačně, sám doktor řekl, že se s tím nedá nic dělat. Je mi 20 let, mám zkažené mládí, řešení se dá udělat soudně. Jsem odkázán na svoji matku. Potřebuji podklad, to jsou ty snímky. Vím, že můj případ je složitý a potřebuji pomoc. Když se stala ta chyba, tak mě sestry nazvaly, že jsem problém. Myslím si, že je potřeba jednat co nejdřív.

z Vašeho dotazu jsme vyrozuměli, že máte zájem získat rentgenový snímek, který ukazuje stav páteře po vodoléčbě, a ten poté chcete použít jako důkazní prostředek při vymáhání finanční kompenzace. Tento snímek by měl být součástí Vaší zdravotnické dokumentace, do které máte právo nahlížet a pořizovat si z ní kopie. Více informací o tom, jaká máte práva při přístupu k Vaší zdravotnické dokumentaci se dozvíte v na našich stránkách v části Přístup ke zdravotnické dokumentaci nebo např. v zodpovězeném dotazu Pochybení při operaci a odmítnutí vydat dokumentaci. V případě, že by snímek nebylo možné získat touto cestou (např. by byl zničen), předpokládáme, že je možné rentgen opakovat a získat snímek nový.

Dále Vás odkazujeme na již zodpovězené dotazy, ve kterých je vysvětlen doporučený postup při podezření, že personál nemocnice zanedbal péči a způsobil tím škodu na zdraví, např. např. Postup při nesprávné léčbě, Zhoršení zdravotního stavu po chemoterapii, Šance na úspěch při žádosti o odškodnění.

Doporučujeme Vám především konzultovat Váš zdravotní stav s jiným lékařem, zejména ověřit, zda ke zdravotním obtížím mohlo dojít v důsledku vodoléčby. Pokud totiž obtíže nebyly způsobeny špatně provedenou vodoléčbou, ale mají jiné příčiny, nenesou lékaři za tyto zdravotní problémy žádnou odpovědnost.

24.8.2009