Expodum
Právní poradna Často kladené otázky Dokumenty ke stažení
 
Chci svůj porod
Souhlas a rozhodování pacienta
Zdravotnická dokumentace a lékařské tajemství
Řešení sporů
Platby ve zdravotnictví
Děti a rodiče, porod
Očkování
Léky
Práva osob s duševní nemocí
Těžce nemocní a umírající
Lékařské posudky a neschopenky
Práva seniorů ve zdravotnictví
Jak si sehnat právníka?

velikost textu AA původní

Právní poradna pro pacienty

dotaz do poradny můžete vložit zde

Dotaz:

Odvolání proti rozhodnutí pojišťovny po delší době

Dobrý den,

v roce 2012 jsem měl úraz levého kolene a následně jsem byl na operaci menisku. Když jsem před X lety požadoval trvalé následky, tak mi nebylo vyhověno, že prý jsem uváděl bolest na vnitřní straně a menisk mi operovali na vnější straně. Mezitím až do teď jsem prodělal celkem 3 artroskopie levého a dvě pravého kolene. Dále jsem to neřešil a v roce 2015 jsem s pojišťovnou rozvázal smlouvu. Můžu se ještě po této dlouhé době odvolat?

Děkuji za info

maxim

Odpověď:

Dobrý den,

odpověď na Váš dotaz bude stručná, neboť dotaz směřuje na pojistnou událost téměř 6 let starou.

Ve Vašem případě je nutno uvést úpravu správního řádu, která je věnována opravným prostředkům proti rozhodnutím, kam lze zařadit i zdravotní pojišťovny. Důležité je ustanovení § 83 odst. 1, které uvádí, že lhůta pro podání odvolání činí 15 dnů ode dne, kdy bylo rozhodnutí oznámeno (tedy doručeno) a podává se u orgánu, který napadené rozhodnutí vydal (§ 86 odst. 1 správního řádu).

Odpověď na Vaší otázku je tedy bohužel negativní a to, že po tak dlouhé době jak uvádíte, již odvolání proti rozhodnutí pojišťovny podat nelze.

S pozdravem,

Vaše Férová nemocnice.

18.7.2018

zpět na přehled dotazů

 
Tvorba webových stránek - Webdesign Brno Fotografie poskytla mediabanka isifa Image Service RSS