Expodum
Právní poradna Často kladené otázky Dokumenty ke stažení
 
Chci svůj porod
Souhlas a rozhodování pacienta
Zdravotnická dokumentace a lékařské tajemství
Řešení sporů
Platby ve zdravotnictví
Děti a rodiče, porod
Očkování
Léky
Práva osob s duševní nemocí
Těžce nemocní a umírající
Lékařské posudky a neschopenky
Práva seniorů ve zdravotnictví
Jak si sehnat právníka?

velikost textu AA původní

Právní poradna pro pacienty

dotaz do poradny můžete vložit zde

Dotaz:

Přítomnost blízké osoby při vyšetření

Mojí mamince je 81 let. Má právo, aby při návštěvě obvodního lékaře jsem mohla být přítomna v ordinaci? Mně i mojí sestře bylo dost nevybíravým způsobem řečeno od jeho zdravotní sestry, že pan doktor to nemá rád a vykázala nás do čekárny.

Děkuji

Stany

Odpověď:

Dobrý den,

Dle § 28 odstavce 3, písmena e, pododstavce 3 zákona o zdravotních službách má pacient při poskytování zdravotných služeb právo na přítomnost osoby blízké nebo osoby určené, za předpokladu, že jich přítomnost nenaruší poskytnutí zdravotních služeb.

Je tedy možnost ze strany lékaře omezit toto právo na přítomnost osoby blízké, ale pouze za rozumných a předvídatelných důvodů.

Pokud Vám a Vaší sestře nebude umožněna přítomnost u vyšetření Vaší maminky ani přes její žádost, musí byt tento postup lékaře odůvodněn. Pokud tak nebude, můžete se obrátit se stížnosti na příslušné osoby. Více informací o podávání stížností naleznete zde.

S pozdravem,

Vaše Férová nemocnice

27.2.2016

zpět na přehled dotazů

 
Tvorba webových stránek - Webdesign Brno Fotografie poskytla mediabanka isifa Image Service RSS